Субота, 20.10.2018, 02:46
Меню сайту
Block title
Форма входу
Категорії розділу
Історія села Куп'янського повіту
Історичні факти Куп'янська
Куп'янськ під час ВВВ 1941-45р.р.
Біографія
Новини Куп'янського району
Історія Святинь Куп'янського повіту
Категорія:Нагороди
Історія
код логотипа
Пошук
код счётчика
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 29
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Біографія

ВИДАТНІ ЛЮДИ КУП'ЯНЩИНИ

Валяшко Микола Авксентійович
Заслужений діяч науки України, доктор хімічних і фармацевтичних наук, професор, один із засновників Харківської фармацевтичної академії. Народився у м.Куп'янську 20 березня 1871р.                   Войноральський П.І. (1844-1898рр.)
Революціонер-народник, після повернення з каторги у 1897р. і похований у Куп'янському районі.         Тихоцький В.О. (1850-1920рр.)
Революціонер-народник, член Довгушинського гуртка, видавець агітаційної літератури.                        Мечников Ілля Ілліч (1845-1916рр.)
Видатний мікробіолог, селекціонер, вчений, лауреат Нобелівської премії, народився у с.Панасівна куп'янського району. На його честь названо село Мечниково.                                                        Сковорода Григорій Савович (1722-1794 рр.)
Видатний український філософ, письменник. У 80-х роках XVIII ст. Г.С.Сковорода мешкав у родині дворян Сокальських (с.Гусинка Куп'янського району) і написав у цей час деякі із своїх творів.                                   Сергій Сергєєв-Ценський
Відомий російський письменник у 1897-98рр. Жив у Куп'янську, викладаючи історію і географію. Саме в Куп'янську були зроблені перші проби пера.               Іванов Петро Васильович (1837-1931рр.)
Видатний вчений-етнограф, куп'янчанин, зібрав великий матеріал про побут, повір'я, звичаї місцевих жителів. Кропивницький Марко Лукич (1840-1910рр.)
Український письменник-драматург, режисер, актор. Сформував у Куп'янську першу професійну театральну трупу, організував театр, ставив спектаклі.              Остап Вишня (1889-1956рр.)
Український письменник-сатирик, публіцист. Часто бував у Куп'янську і присвятив йому цикл гумористичних оповідань.                                                        Григорій Квітка-Основ'яненко
Відомий український письменник, присвятив Куп'янську оповідання "Куп'янський самозванець".                 Волков Семен Васильович (1914р.)
Відомий український поет і художник, уродженець Куп'янська, нині мешкає на Кіпрі.                          Сядристий Микола Сергійович (1937р.)
Всесвітньо відомий майстер унікальної техніки мікромініатюр, заслужений майстер народної творчості України. Народився у с.Колісниківка Куп'янського району.                                                              Шкарлетова Марія Савеліївна (1925 р.)
Після навчання на курсах санітарних інструкторів приймала участь у визволенні України, Білорусії, Польщі від німецько-фашистських загарбників. В 1945 році проявила героїзм при рятуванні поранених, беручи участь в десанті по визволенню плацдарму на західному березі р.Вісли. За мужність, героїзм та за надання допомоги понад 100 пораненим у цих боях їй присвоєно звання Герой Радянського Союзу. Закінчила війну в Берлині. Нагороджена нагородою Міжнародного Червоного Хреста - медаллю "Флоренс Найтингейнл". Народилася в с.Кислівка Куп'янського району. ХУДОЖНИКИ
Чорний Дмитро Федорович

Дмитро Федорович народився 1 грудня 1934 року в м.Куп’янську. Малюванням та живописом він захоплювався з дитинства. Закінчив Орловський державний педагогічний інститут і 33 роки працював вчителем малювання.

Ще в 1958 році він заснував студію образотворчого мистецтва в Будинку культури селища Куп’янськ-Вузловий і працював там майже піввіку. За цей час випускниками студії стали сотні талановитих дітей залізничників. Саме там, в Будинку культури, і зараз знаходиться велика колекція його робіт.
Багато учнів Дмитра Федоровича теж стали знаними художниками і вчителями.
А особиті роботи Дмитра Чорного бачили відвідувачі десятків виставок як в Куп’янську, так і багатьох містах України і інших республік колишнього СРСР. Його роботи зберігаються і в міському краєзнавчому музеї, і в багатьох приватних зібраннях по всьому світу.
За свою працю Дмитро Федорович був нагороджений багатьма відзнаками і Грамотою міністерства культури України.

20 вересня 2015р. не стало одного з самих відомих мешканців селища Купянськ – Вузловий, художника Дмитра Федоровича Чорного.

              Рагуткін Василь Іванович
Народився 18 січня 1935р. у с.Тополі Дворічанського району. Закінчив Московський народний університет мистецтв ім. Н.К. Крупської факультет "Малюнка та живопису". Написано більш 100 живописних робіт: пейзажі, портрети, сюжетні картини на історичну, побутову, воєнну теми. Брав участь у міських, районних та республіканських виставках. Живе та працює у Куп'янську, прославляє наше місто своєю творчою діяльністю.                                                               Рябініна Ольга Анатоліївна
Народилась у м.Ніжині в 1961р. закінчила Харківське державне художнє училище та Харківську академію мистецтва (факультет культурологія). Працює в техніці малюнку - батік, холодний батік.                                Сахно Григорій Олександрович
Професійний художник. Закінчив народний університет мистецтв у м. Москві та Курський педагогічний інститут (художньо-графічний факультет). Жанри - портрет, пейзаж, натюрморт. Нагороджений медаллю Лауреата Всесоюзного огляду художньої творчості, дипломами, грамотами цінними подарунками.                        Карпичева Людмила Анатоліївна
Народилась 25 січня 1954р., проживає у м.Куп'янську. Закінчила в 1976р. Московський текстильний інститут з спеціальності художник-модельєр. В її робот ах є потяг до символізму, емоційному розкриття сюжету та світовідчуття сучасності.                                                           Матвієнко Віталій Вікторович
Народився в 1954р. у м.Харкові. Займається різьбою по дереву, спеціально не навчався, майстерність з'являлась з часом. Напрямок роботи багатогранний, виробляє: меблі, сувеніри, утилітарні речі. Провів персональні виставки, як на Україні, так і за її межами. Майстер народної творчості України.                                   Сидорова Галина Омелянівна
Народилась у 1942р. Колекціонер предметів старовини, власниця приватного музею, зберігач унікальних речей. Спеціальної освіти не має, потяг до мистецтва в неї з дитинства. Займається вишивкою, шиє іграшки, малює. Захоплення мистецтвом - це сенс її життя.Джерело: http://gruschovka.at.ua/publ/vidatni_ljudi_kup_39_janshhini/1-1-0-2
Категорія: Біографія | Додав: Kupez (19.05.2012)
Переглядів: 1067 | Теги: ВИДАТНІ ЛЮДИ КУП'ЯНЩИНИ, художник, история, Писатель | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]