Четвер, 16.05.2024, 14:43
Меню сайту
Block title
Форма входу
Категорії розділу
Історія села Куп'янського повіту
Історичні факти Куп'янська
Куп'янськ під час ВВВ 1941-45р.р.
Біографія
Новини Куп'янського району
Історія Святинь Куп'янського повіту
Категорія:Нагороди
Історія
код логотипа
Пошук
код счётчика
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Історичні факти Куп'янська

Свято-Миколаївський храм Куп’янська
Свято-Миколаївський храм
Свято-Миколаївський храм

Миколаївський храм в Куп’янську (дерев’яний, який простояв до 1824 р.) був побудований в 1705 році. Новий кам’яний храм Святителя Миколая побудовано за рахунок суми, яку пожертвував поміщик Ананьїн (20 тисяч руб.асигнаціями), та пожертвувань прихожан, ревною турботою предводителя дворян О.Ф.Клепацького.

В непевні для Церкви часи Миколаївський храм у 1932 році був зруйнований,  але, на щастя, не повністю, а тільки купол і дзвіниця.

В роки Великої Вітчизняної війни храм був відкритий для Богослужіння, хоча воно проходило без купола і дзвіниці на храмі. При радянській владі не дозволялось будувати церкву чи ремонтувати її, але Богослужіння відбувалось регулярно і підтримувався внутрішній порядок у храмі.

В дореволюційні часи в Свято-Миколаївському приході переслугували протоієрей Сергій Соколовський, священик Григорій, Іоанн Капустянський, Іоанн Протопопов. У післявоєнний час, як відомо, переслугували такі настоятелі: священик Василій Голубін, священик Іоанн Шаталов, священик Іоанн Сердюков, священик Ярослав Бовтюк, священик Григорій Рожко, священик Григорій Плескач, священик Григорій Гончаров, священик Георгій Луженцов, священик Борис Чумейкін, прт. Федір Нагалко, прт. Йосиф Романчак, священик Олександр Перетятько.

З 1983 року настоятелем храму служить отець Василій Рак. "Кожного з нас люди шанують і поважають за наші труди. Протягом всього свого служіння в Куп’янську, - згадує Василій Юрійович у книзі "Куп’янськ православний”, - мені довелось немало потрудитися, і поклопотатися за наш храм.

В 1988 році, після святкування 1000-річчя хрещення Русі, Господь повернув церкву в друге русло – почалося відродження і будівництво храмів”.

Церковна рада і отець Василій в 1990 році звернулися до місцевої влади з проханням про відновлення храму в його первісному вигляді. Купол і дзвіницю відбудували за  два роки. З міського фонду для храму було виділено землю, на якій побудовано необхідні для храму приміщення. При храмі відкрито недільну школу, в якій діти вивчають Слово Боже.

В 2003 році, за благословенням Його Високопреосвященства Никодима Митрополита Харківського і Богодухівського в храм назначений другий священик Анатолій Шпраха.

Завершити цю публікацію хочеться словами отця Василія з книги "Куп’янськ православний”: "Хто не трудиться – той не живе, і я в своєму 70-річному віці не перестаю трудитися во славу Божу і думаю  і надалі служити, поки серце  буде битися в грудях. Народна мудрість говорить: рух – це життя. І потрібно завжди  надіятися на Господа, в Він допоможе прожити той відрізок життя,  який Він визначив для кожного із нас...

Трудіться, любіть і поважайте одне одного. Любіть і шануйте Матір-Церкву і тоді Господь воздасть кожному  те, що ви у Нього просите, во Славу Божу і в життя вічне”.



Джерело: http://Новини Вісника Куп'янщини
Категорія: Історичні факти Куп'янська | Додав: Kupez (17.01.2013)
Переглядів: 1136 | Теги: Свято-Миколаївський храм, Куп’янськ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]