П`ятниця, 03.05.2024, 14:26
Меню сайту
Block title
Форма входу
Категорії розділу
Історія села Куп'янського повіту
Історичні факти Куп'янська
Куп'янськ під час ВВВ 1941-45р.р.
Біографія
Новини Куп'янського району
Історія Святинь Куп'янського повіту
Категорія:Нагороди
Історія
код логотипа
Пошук
код счётчика
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Історія села Куп'янського повіту

НЕЧВОЛОДІВКА
За непідтвердженими документально даними Нечволодівка заснована в 1715 році. Існує дві версії виникнення назви. Перша: поселенці займалися розбоєм, покладалися на "ніч - володарку", яку при цьому все прикривала. Згодом словосполучення ніч - володарка трансформувалося в назву Нечволодівка. Друга: найменування дано за прізвищем першого поселенця - якогось Нечволода. Ця версія здається більш вірогідною.

В семидесятих роках ХХ століття колгосп "Червоний Жовтень", центральна садиба якого знаходилась у Нечволодівці, був у Харківській області визначений як базове господарство у практичних дослідженнях по боротьбі з ерозійними процесами грунту. Для цього впроваджувались протиерозійні технології, використовувались відповідні технічні засоби. Тоді ж у селі був закладений дендропарк, єдиний і до цього часу в Куп'янському районі.
Герб Малий: на золотому полі зображені зелені фігури гілок сосни і берези. В нижній частині щита - синє підніжжя. У верхній частині підніжжя - біла хвиляста смуга.
Повний: щит з малим гербом, нанесений на картуш.
Прапор Квадратне полотнище, на верхній жовтій частині якого знаходяться зелені фігури гілок сосни і берези. Нижня частина, яка займає 1/3 висоти полотнища - синя. У верхній частині синього поля - біла хвиляста смуга.
ЗМІСТ СИМВОЛІКИ
Найважливішою примітою Нечволодівки є дендропарк, в якому нараховується кілька десятків різних порід дерев і чагарників. Фігури гілок сосни і берези символізують узагальнений склад окремо хвойних і окремо листяних порід. Синє підніжжя має подвійну символіку: геральдичну й іконографічну. Геральдично колір уособлює велич, красу тутешнього краю, іконографічно - небесну, Божу благодать природи. Біла смуга за символікою стихій означає багатство на питну воду та штучні водоймища.


Джерело: http://gruschovka.at.ua/publ/istorija/grushivka_nechvolodivka_starovirivka_berezivka_spodobivka/nechvolodivka/5-1-0-19
Категорія: Історія села Куп'янського повіту | Додав: Kupez (19.05.2012)
Переглядів: 526 | Теги: НЕЧВОЛОДІВКА, село | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]