Понеділок, 13.05.2024, 21:28
Меню сайту
Block title
Форма входу
Категорії розділу
Історія села Куп'янського повіту
Історичні факти Куп'янська
Куп'янськ під час ВВВ 1941-45р.р.
Біографія
Новини Куп'янського району
Історія Святинь Куп'янського повіту
Категорія:Нагороди
Історія
код логотипа
Пошук
код счётчика
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Біографія

Є козаки в Куп’янську !

Для куп’янчан свято Покрови Пречистої Богородиці є днем, який відзначають наші земляки, що обрали для себе життя за традиціями українського козацтва.

Веду розмову з генерал-хорунжим Куп’янського козачого полку Олександром Ярковим.

-Олександре Івановичу, ще в давні часи серед засновників нашого міста були козаки. А коли створено сучасний козацький полк і які завдання він виконує?
-Створено сучасний козацький полк в Куп’янську 26 липня 2000 року. Наші козаки виконували такі справи, як охорону сільськогосподарських угідь та об’єктів водоканалу.

-Які вимоги пред’являються до сучасного козака?
-Передусім, людині, яка хоче вступити до козацтва, потрібно усвідомити своє бажання. Це не просто прийти до козацького командира, написати заяву. Зробивши цей крок, людині слід дотримуватися тих кращих традицій, якими керувалися українські козаки віками. Це вірність народу, готовність захищати рідну землю і бути дбайливим господарем.

-Справді, наші предки-козаки не лише вправно володіли шаблею та іншою козацькою зброєю, а й вміли йти за плугом, вирощували багаті врожаї. Були у них міцні сім’ї, добре виховувались діти...
-Ці риси козацької громади приваблюють і наших сучасників.

-Олександре Івановичу, наскільки засади козацького життя приваблюють молодь?
-Козацтво покликане проводити патріотично-виховну роботу, допомагати в охороні громадського порядку, виховувати нашу молодь у дусі козацького лицарства.
Серед козаків можна знайти вірних друзів, які допоможуть у житті, у розв’язанні складних ситуацій. Для становлення молоді це особливо важливо.
Днями приймаємо до козацтва учнів Куп’янської школи-інтернату. Це вже проводиться втретє. У 2010 році викладачі школи-інтернату, учні прийняли статус козацтва. Приділяємо увагу його вихованцям, прагнемо, щоб юнаки і дівчата школи-інтернату знайшли свою життєву стежину. Впевнений, що вірними орієнтирами стануть для них ті духовні цінності, яких дотримуються козаки.

-Як цього року відзначили День українського козацтва?
-Традиційно День українського козацтва відзначається 14 жовтня на свято Покрови Пречистої Богородиці. Місцева влада підтримала його проведення масовими культурними заходами. Козаки зустрічалися з учнями шкіл, проводили змагання. Розповідали про козацькі традиції, згадували відомих гетьманів. Наприклад, у загальноосвітній школі № 12 захід називався "Оживає дух козацький”, в ньому взяли участь семикласники кількох класів, бібліотекар Алевтина Григорова розповіла про зародження козацтва в Україні, акцентувала розповідь на діяльності гетьмана Івана Сірка...

-З якого віку можна вступити до козаків?
-У навчальних закладах є юні козачата. А вже з 9-го класу, з шістнадцяти років можна вступати до козацтва. Після написання заяви, оформлення відповідних документів відбувається посвята у козаки.

-Скільки людей вступило у козацтво за час існування полку?
-Близько 600 чоловік. Частина з них бере активну участь у діяльності козацької громади. Багато зараз мешкають у інших містах. Але й в інших краях козак має бути козаком. Передбачено, що вийти з козацтва людина може, лише написавши про це заяву. Якщо ж цього не зроблено, ця людина має виконувати обов’язки, дотримуватися козацьких традицій, робити все можливе, щоб Україна зміцнювалась і процвітала...

Розмова з генерал-хорунжим Олександром Ярковим підтвердила, що живе в нашій громаді козацький дух, що традиції українського народу у нас розвиваються, а отже є міцне підгрунтя для розвитку і становлення молодих поколінь нашого народу.


Джерело: http://Статті газети "Вісник Куп’янщини"
Категорія: Біографія | Додав: Kupez (18.10.2012)
Переглядів: 818 | Теги: Куп'янськ, козак, Грушівка, Ківшарівка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]