П`ятниця, 17.05.2024, 13:24

Головна » Статті » Історичні факти Куп'янська

У категорії матеріалів: 81
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7 8 9 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
 В Купянском уезде Харьковской губернии люди верили, что после Пасхи русалки выходят из воды и купаются в хлебном квасе, если тот сварен в четверг.
Історія села Куп'янського повіту | Переглядів: 735 | Author: Жанна Пятирикова | Додав: Kupez | Дата: 16.04.2013 | Коментарі (0)

Россия – разорённым окраинам
Історичні факти Куп'янська | Переглядів: 526 | Додав: Kupez | Дата: 02.04.2013 | Коментарі (0)

«Зимушка мы провожаем, А Весну-красну встречаем ...».

Именно с этих слов 16 марта на площади Ленина возле исполнительного комитета началось уже традиционное популярное среди купьянчан народное гуляние «Масленица». И снова на главной площади города купянчан и гостей нашего города со сцены громкими и веселыми зазываниями встретили скоморохи, которые на протяжении всего действа дарили радость и улыбки всем присутствующим на площади.
Історичні факти Куп'янська | Переглядів: 729 | Додав: Kupez | Дата: 19.03.2013 | Коментарі (0)

15 березня в Палаці культури імені В.І.Кошелєва відбулося урочисте відкриття вже традиційної звітної виставки робіт студії образотворчого мистецтва,
Історичні факти Куп'янська | Переглядів: 579 | Додав: Kupez | Дата: 16.03.2013 | Коментарі (0)

"Нарешті виступаємо на фронт. Бої йдуть під Христинівкою. У Жмеринці я стояв у касці з червоним хрестом на правому рукаві, сумно дивився й махав рукою козакам мого куреня, що гриміли повз мене в вагонах, уквітчаних сосною, на яких було написано крейдою: "Смерть тим, хто руйнує нашу неньку Україну", — згадував березень 1919-го Володимир Сосюра, козак Третього Гайдамацькому полку армії Української Народної Республіки.
Історія села Куп'янського повіту | Переглядів: 1005 | Author: Михайло КОВАЛЬЧУК | Додав: Kupez | Дата: 08.03.2013 | Коментарі (0)

"Ось стоїть вона в нашому міському парку, наче охороняє, як мати. Он і дитина на руці, а в іншій серп тримає. Вона селянка, трудівниця, наче наша берегиня. А у кожного з нас скільки з цим парком зв’язано неповторного, незабутнього”…
Історичні факти Куп'янська | Переглядів: 603 | Author: Петро Чайковський | Додав: Kupez | Дата: 02.03.2013 | Коментарі (0)

Многим любителям активного отдыха хорошо известны такие названия как Оскол, "слияние" (Оскола и Северского Донца). О реке Оскол многое можно узнать от любителей водного туризма.
Історія села Куп'янського повіту | Переглядів: 1164 | Додав: Kupez | Дата: 06.02.2013 | Коментарі (1)

Воин-мужчина – это, в общем, понятно, традиционно. Война – дело мужское. Великая Отечественная война 1941 – 1945 годов была столь страшна, что без участия женщин в боевых действиях обойтись не представлялось возможным.
Історичні факти Куп'янська | Переглядів: 1367 | Додав: Kupez | Дата: 04.02.2013 | Коментарі (1)

Куп’янська допоміжна школа-інтернат заснована 27 серпня 1960 року Харківським народним відділом освіти. В 2011 році школу-інтернат перейменовано в комунальний заклад «Куп’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Харківської обласної ради».
Історичні факти Куп'янська | Переглядів: 1376 | Додав: Kupez | Дата: 02.02.2013 | Коментарі (0)

Освобождение Купянщины началось 31 января 1943 года. В этот день 350-ая дивизия, наступая с территории Двуречанского района, вошла в село Петропавловка, а 172-ая дивизия с территории Луганской области - в Ново-Тарасовку и Парневое.
Історичні факти Куп'янська | Переглядів: 3033 | Додав: Kupez | Дата: 31.01.2013 | Коментарі (1)