Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової відкрито у вересні 1931 року як медичний технікум. Протягом 78 років він тричі змінював свою назву: 1939 рік – фельдшерсько-акушерська школа, 1951 рік – медичне училище, 2003 рік – медичний коледж
21 червня Куп’янщина вшановувала пам'ять жертв Великої Вітчизняної війни. Заходи з нагоди Дня Скорботи та жертв війни в Україні розпочалися пам’ятною ходою за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, представників міської влади, громадськості міста, учбової молоді, а також делегацій від підприємств, організацій та установ міста від площі Леніна біля виконавчого комітету до Парку Перемоги.
9 мая 2013 года, как и по всей стране, в нашем городе Купянске уже традиционно прошел ряд праздничных мероприятий по случаю 68-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне.
Воин-мужчина – это, в общем, понятно, традиционно. Война – дело мужское. Великая Отечественная война 1941 – 1945 годов была столь страшна, что без участия женщин в боевых действиях обойтись не представлялось возможным.
Освобождение Купянщины началось 31 января 1943 года. В этот день 350-ая дивизия, наступая с территории Двуречанского района, вошла в село Петропавловка, а 172-ая дивизия с территории Луганской области - в Ново-Тарасовку и Парневое.
На широкому дворі локомотивного депо "Куп’янськ” стоїть цей паровоз. Давно вже біжать залізничними рейками локомотиви на тепловій та електричній енергії. Вже овіяні минулим назви таких професій, як машиніст паровоза, помічник машиніста паровоза та кочегар. Та історична машина гордо стоїть на невисокому п’єдесталі. Ця гордість цілком заслужена.